Mednarodna zveza coachev (ICF) opredeljuje coaching kot "partnerstvo s klienti v premišljenem, miselno izzivalnem in ustvarjalnem procesu, ki kliente navdihuje, da bi povečali svoj osebni in profesionalni potencial."
Coaching vam pomaga razvijati potenciale, raziskovati neizkoriščene možnosti in odpravljati ovire na poti do uspeha. Je interaktiven proces, ki s pomočjo coaching tehnik in orodij omogoča razvoj novih vedenj, krepi močne zmožnosti upravljanja s spremembami ter soustvarja proces med coachem in stranko.
Vsak posameznik in organizacija sta edinstvena, zato so rešitve, ki se pojavijo med coaching izkušnjo, specifične za vaše potrebe. Coaching se lahko izvaja individualno ali v skupini ter z različnimi pristopi (integralni, vodstveni, transformacijski, sistemski, holistični, NLP, organizacijski, jungovski...).
Investicija v coaching ni le doseganje poslovnih rezultatov, ampak tudi razvoj osebne rasti, strategije razmišljanja in spremembo omejujočih vedenjskih vzorcev. Vodim s coaching veščinami, kar pomeni, da integriram coaching vodenje v vsakdanje interakcije za povečanje individualne in organizacijske rasti.
Definicija mednarodne coaching zveze (ICF) pravi, da gre za pospeševalni stil vodenja ali vodenje, ki integrira veščine coachinga v vsakodnevne interakcije, da bi povečali individualno in organizacijsko rast.
Pri vodenju timov ali ciljno usmerjenih pogovorih uporabljam ciljno usmerjena vprašanja in tehnike, ki spodbujajo razmišljanje onkraj ustaljenih vzorcev. Vodje, ki nadgradijo svoje veščine vodenja s coaching pristopom, omogočajo rast in razvoj posameznikov ter dosegajo boljše rezultate.
Svetovne smernice jasno kažejo, da je coaching eden najučinkovitejših pristopov pri razvoju zaposlenih in krepitvi kulture sodelovanja. Uvajanje coaching pristopa pri vodenju pomembno izboljšuje poslovno učinkovitost in pozitivno vpliva na rast ter zadovoljstvo zaposlenih. Vlaganje v coaching podporo z usposobljenimi in certificiranimi coachi, razvoj coaching veščin ter učenje vodenja coaching pogovorov na organizacijski ravni, ne prinaša le poslovnih rezultatov, ampak tudi osebnostno rast, razvoj strategije razmišljanja ter spremembo omejujočih vedenjskih vzorcev.
V letni raziskavi je Mednarodna coaching zveza (ICF) predstavila ugotovitve, da si želijo podjetja razvijati lastne zmogljivosti za usposabljanje, izvajanje coachingov, znati analizirati posameznikovo znanje, izkušnje, spretnosti in lastnosti, z namenom, da bi lahko na podlagi tega razvijala posamezniku prilagojen osebni razvojni načrt. Vse s ciljem pridobitve želenih kompetenc za visoko učinkovitost, ustvarjanje ustrezne podpore in preusmeritev energije v prihodnost.
Med najpogostejše razloge, zakaj je coaching potreben, je ista raziskava pokazala, da z namenom izboljšanja timske učinkovitosti (43 % vprašanih), sledijo izboljšanje komunikacijskih veščin (39 % vprašanih), povečanje učinkovitosti (38 % vprašanih), izboljšanje samopodobe (36 %) in izboljšanje poslovne vodstvene strategije (33%).
Coaching meritve zveze navajajo tudi:
Svetovne smernice in raziskave kažejo, da je coaching eden od učinkovitejših pristopov za razvoj zaposlenih in ustvarjanje kulture sodelovanja. Investicija v coaching podporo ne prinaša le poslovnih rezultatov, temveč tudi osebno rast, razvoj strategije razmišljanja ter spremembo omejujočih vzorcev. Stopite na pot trajnostnega vodenja s pomočjo coachinga!
Kontaktirajte nas: info@povejnaglas.si